tel. 502-502-767

Masz pytania? Śmiało dzwoń

Pranie Dywanów i Wykładzin Kraków


Pranie dywanów i wykładzin jeszcze nigdy nie było tak proste. Zamów usługę czyszczenia w naszej firmie, a będziesz cieszyć się czystym i pachnącym dywanem.

Pranie dywanów oraz wykładzin jest procesem wieloetapowym.

1. rozpoznanie rodzaju włókna,
2. trzepanie,
3. dwukrotne odkurzanie,
4. naniesienie odpowiedniego środka piorącego,
5. wcieranie środka szorowarką walcową lub jednotarczową,
6. pranie właściwe (ekstrakcyjne lub na wskroś),
7. suszenie,
8. kontrola dywanu – ewentualne poprawki.

Jako jedyni w Małopolsce proponujemy dwie metody prania dywanów:

1. pranie ekstrakcyjne – metoda nazywana również czyszczeniem natryskowo-ssącym. W odróżnieniu od innych metod przy ekstrakcji stosuje się środki niskopieniące, które nie pozostawiają na dywanie osadu. Dzięki temu włókna nie ulegają szybszemu zabrudzeniu po ich wypraniu. Przy ekstrakcji roztwór czyszczący jest natryskiwany w pierwszej kolejności, następuję wtedy rozluźnienie podłoża, a następnie roztwór czyszczący wraz z zabrudzeniami zostaje odessany do odkurzacza. Jest to najbardziej skuteczny sposób, ze względu na płukanie włókien.

2. pranie na wskroś w kąpieli wodnej – metodę tę charakteryzuje dogłębne pranie dywanów wraz z runem i jego osnową, czyli spodnią warstwą. Dzięki temu skutecznie pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń i zapewniamy higieniczną świeżość każdego dywanu. Niestety nie wszystkie dywany można wyprać w kąpieli wodnej.

Firmy konkurencyjne stosują i zachwalają tylko jedną z ww. metod prania, a drugą metodę przedstawiają w negatywnym świetle. Niestety nie wszystkie dywany można wyprać na wskroś, z kolei praniem ekstrakcyjnym nie usuniemy niektórych rodzajów zabrudzeń. Dlatego tak ważne jest stosowanie kilku metod prania. Nasi pracownicy tylko dzięki zastosowaniu odpowiedniej metody są w stanie poradzić sobie z każdym rodzajem zabrudzenia.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważny jest dobór środków czyszczących do rodzaju włókna z jakiego został wykonany dywan. Dlatego zanim przystąpimy do czyszczenia zawsze sprawdzamy skład i rodzaj włókna, aby odpowiednio dobrać środki oraz optymalną metodę prania. Nasi pracownicy precyzyjnie dobierają środki czyszczące, aby pozbyć się nawet najmniejszych zabrudzeń, kurzu i innych roztoczy mieszkających w dywanie. Każdy stosowany przez nas preparat posiada niezbędne atesty, które potwierdzają ich bezpieczeństwo dla każdego użytkownika dywanu.

Czyszczenie dywanów Kraków
Pranie Dywanów Kraków
Pranie Dywanów Zabierzów

Cennik

Pranie dywanów i wykładzin w naszej Pralni Dywanów - odebranie i przywiezienie dywanów GRATIS* !!!
*przy minimalnej wartości zamówienia 200zł
W przypadku mniejszych kwot zostaje doliczona jednorazowa opłata w wysokości 20 - 40 zł.

Dojazd do Klienta GRATIS (usługa wykonywana u klienta) przy minimalnym zamówieniu:
90zł – dla gminy Zabierzów,
100zł – dla gmin: Krzeszowice, Zielonki,
100zł – dla Krakowa,

Podane ceny są netto i mają charakter zmienny ponieważ uzależnione są od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni. Klient zawsze zostaje poinformowany o ostatecznej cenie przed wykonaniem usługi.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen. Cennik nie stanowi oferty w rozumieniu prawa handlowego.

Pranie Dywanów
dywany krótkowłose sztuczne 13 zł/m2
dywany długowłose typu shaggy 15 zł/m2
dywany wełniane, wiskozowe, akrylowe 15 zł/m2
frędzle 7 zł/mb
obszywanie dywanów do 10mb 7 zł/mb
obszywanie dywanów powyżej 10mb 6 zł/mb
 • Dlaczego warto NAS WYBRAĆ?

  Dlatego że nie jesteśmy kolejną "firemką" na której zależy tylko szybkim wykonaniu zlecenia, a potem zero kontaktu, zero pomocy. Dla nas każdy klient i każde zlecenie jest na wagę złota.


  Po co PRAĆ DYWANY?

  Dywan przyciąga kurz, piasek, pyłki, włoski, bakterie… Im dłużej odciągamy z praniem tym więcej może być w nim bakterii, roztoczy i grzybów. Dlatego w celu utrzymania czystego i higienicznego dywanu konieczne jest jego regularne pranie.

 • Jak usunąć PLAMY?

  Plamy po kawie, herbacie, winie, sokach... Dla każdego z nas jest to problem, podpowiemy jak sobie z tym radzić. Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.


  Program dla alergików

  Alergicy, małe dzieci dla Was też coś mamy. Posiadamy linię atestowanych produktów przeznaczonych dla osób wrażliwych na środki chemiczne oraz cierpiących z powodu alergii lub astmy. Środki te wyprodukowane są z ekstraktów nasion warzyw i owoców.