tel. 502-502-767

Masz pytania? Śmiało dzwoń

Polimeryzacja Posadzek Kraków


Nakładanie powłok polimerowych ma na celu zabezpieczenie podłóg z tworzyw sztucznych (PVC, linoleum, kauczuk,) poprzez pokrycie ich warstwami emulsji polimerowej, po uprzednim zdarciu starych zabezpieczeń.

Polimery stanowią warstwę zabezpieczającą przed ścieraniem oraz zarysowaniami spowodowanymi np. stałymi cząstkami piasku, które wnosimy do pomieszczenia na podeszwach butów, a które działają jak papier ścierny, szczególnie w miejscach o dużym natężeniu ruchu, narażonych na obciążenia mechaniczne.

Powłoka polimerowa zamyka pory podłogi i przez to nie pozwala na wniknięcie cząstkom brudu wewnątrz struktury podłogi. Brud pozostaje na gładkiej warstwie polimeru, bardzo łatwo go usunąć, a to wiąże się z niższymi nakładami finansowymi na czyszczenie i mycie powierzchni.

Korzyści powłok polimerowych:
wzrost żywotności podłogi,
poprawa antypoślizgowości,
poprawa wyglądu,
łatwiejsze utrzymanie czystości,

Polimery doskonale sprawdzają się w centrach handlowych, sklepach, szkołach, szpitalach, ośrodkach zdrowia.

Powłoki ze względu na antypoślizgowość, szczególnie nadają się do hal sportowych i innych miejsc, gdzie bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową. Posiadają certyfikat na antypoślizgość, zgodnie z DIN 51131.

Proces nakładania polimeru składa się z kilku etapów:
1) Przygotowanie podłoża
w przypadku pierwszej aplikacji dokładne doczyszczenie posadzki, w przypadku kolejnych aplikacji usunięcie starych powłok woskowych czy polimerowych (tzw. strippowanie).

2)Neutralizacja
Ze względu na zasadowe pH stripperów, po doczyszczeniu, posadzkę należy wypłukać i zneutralizować, czyli doprowadzić do pH neutralnego o wartości ok. 7.

3) Nakładanie polimeru.
Po upewnieniu się, że podłoga jest czysta i sucha, bez ciemnych plam, neutralna (pH 7,5), temperatura w pomieszczeniu wynosi powyżej 10 ºC, możemy przystąpić do nakładania polimeru.

4) Pielęgnacja polimerów.
Warto pamiętać, aby podczas codziennej pielęgnacji podłóg zabezpieczonych polimerami nie używać środków na bazie mydła (powstawanie osadów) i środków na bazie alkoholu. Preparaty powinny charakteryzować się neutralnym pH. Nie powinno się także używać gorącej wody (rozpuszcza polimer).

Polimeryzacja linoleum Kraków
Doczyszczanie płytek gresowych Kraków
Jak wyczyścić tapicerkę skórzaną

Cennik

Dojazd do Klienta GRATIS przy minimalnym zamówieniu:
300zł – dla Krakowa i okolic,
500zł – dla małopolski,

Ze względu na złożony charakter wykonywanej usługi cenę ustalamy indywidualnie.

Klient zawsze zostaje poinformowany o ostatecznej cenie przed wykonaniem usługi.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen. Cennik nie stanowi oferty w rozumieniu prawa handlowego.

Polimeryzacja Posadzek Kraków
PCV wycena indywidualna
Linoleum wycena indywidualna
pozosatłe wycena indywidualna
 • Dlaczego warto NAS WYBRAĆ?

  Dlatego że nie jesteśmy kolejną "firemką" na której zależy tylko szybkim wykonaniu zlecenia, a potem zero kontaktu, zero pomocy. Dla nas każdy klient i każde zlecenie jest na wagę złota.


  Po co PRAĆ DYWANY?

  Dywan przyciąga kurz, piasek, pyłki, włoski, bakterie… Im dłużej odciągamy z praniem tym więcej może być w nim bakterii, roztoczy i grzybów. Dlatego w celu utrzymania czystego i higienicznego dywanu konieczne jest jego regularne pranie.

 • Jak usunąć PLAMY?

  Plamy po kawie, herbacie, winie, sokach... Dla każdego z nas jest to problem, podpowiemy jak sobie z tym radzić. Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.


  Program dla alergików

  Alergicy, małe dzieci dla Was też coś mamy. Posiadamy linię atestowanych produktów przeznaczonych dla osób wrażliwych na środki chemiczne oraz cierpiących z powodu alergii lub astmy. Środki te wyprodukowane są z ekstraktów nasion warzyw i owoców.