tel. 502-502-767

Masz pytania? Śmiało dzwoń

Czyszczenie Wykładzin Biurowych Kraków


Czysta wykładzina w firmie to jej świetna wizytówka.


Nasi pracownicy posiadają odpowiednią wiedzę i wieloletnie doświadczenie w czyszczeniu wykładzin obiektowych.

Pracujemy zarówno w małych biurach, jak i na kilkuset metrowych powierzchniach.

Inwestycje w silny i wydajny sprzęt owocują poszerzaniem grona stałych klientów.

Przed przystąpieniem do prania wykładziny, dokonujemy oględzin czyszczonej powierzchni i dobieramy odpowiednią metodę prania. Niestety nie wystarczy wyprać wykładziny raz na kilka lat…. Konieczne jest systematyczne dbanie o jej stan. Wykładzina z czasem ulega trwałym odbarwieniom i przetarciom, które spowodowane są zabrudzeniami. Aby temu zapobiec należy ją czyścić przynajmniej raz w roku dogłębną metodą ekstrakcyjną oraz dwa razy do roku pielęgnacyjną metodą kapsułkowania.

Czyszczenie ekstrakcyjne
polega na natrysku detergentu na czyszczoną powierzchnię, a następnie odessanie go wraz z brudem. Można taką metodą czyścić wykładziny dywanowe, dywany, tapicerki. Czyszczenie przeprowadza się maszyną ekstrakcyjną (natryskowo-ssącą), zwaną popularnie ekstraktorem. Jako nieliczni w Małopolsce do prania wykładzin stosujemy duży dwusilnikowy ekstraktor z mocną pompą natryskową, a samo czyszczenie przeprowadzamy wieloetapowo.

ETAPY CZYSZCZENIA:
Ocena czyszczonej powierzchi,
Odkurzanie,
Nanoszenie środka czyszczącego (prespray),
Wcieranie środka szorowarką,
Pranie mocnym ekstraktorem,
Usunięcie plam i gum do żucia,
Suszenie i zaczesanie wykładziny.

Kapsułkowanie
jest to najnowsza metoda czyszczenia pielęgnacyjnego. Jej zaletami są niska cena i wysoka skuteczność, a także uniwersalność w zastosowaniu na każdym rodzaju wykładzin dywanowych. W zależności od rodzaju wykładziny, źródła i intensywności zabrudzeń zalecane jest wykonywanie kapsułkowania od jednego do kilku razy na kwartał. Do kapsułkowania wykorzystuje się środki, które nie pozostawią osadu, łatwo odparowują. Na etapie wysychania następuje zamknięcie brudu w „kapsułkach” powstałych z krystalizacji cząsteczek środka czyszczącego.

Dzięki wykorzystaniu maszyny ze szczotkami walcowymi można tą metodą czyścić wykładziny wszystkich konstrukcji, włączając w to szczególnie wrażliwe i podatne na uszkodzenia mechaniczne płytki dywanowe, wykładziny tkane i tuftowane o ciętym runie.

ETAPY CZYSZCZENIA:
Ocena czyszczonej powierzchi,
Odkurzanie,
Nanoszenie środka przeznaczonego do kapsułkowania,
Wcieranie kapsułek szorowarką,
Suszenie i zaczesanie wykładziny,
Odkurzenie skrystalizowanych kapsułek.

Czyszczenie wykładzin biurowych Kraków
Pranie wykładzin Kraków
Pranie wykładzin Zabierzów

Cennik Czyszczenia Wykładzin
metraż / metoda prania Ekstrakcja Kapsułkowanie
do 30 m2 8 zł/m2 7 zł/m2
31 - 60 m2 7 zł/m2 6 zł/m2
61 - 99 m2 6,5 zł/m2 5,5 zł/m2
100 - 150 m2 6 zł/m2 4,5 zł/m2
151 - 250 m2 5,5 zł/m2 4 zł/m2
251 - 400 m2 5 zł/m2 3,5 zł/m2
401 - 600 m2 4,5 zł/m2 3 zł/m2
powyżej 600 m2 wycena indywidualna wycena indywidualna

Dla każdego Klienta przygotowujemy indywidualną ofertę czyszczenia wykładziny oraz proponujemy specjalny Program Prania Wykładziny. Koszt wykonywanych przez nas usług podawany jest na podstawie bezpłatnej wizji lokalnej. Istnieje również możliwość wyceny na podstawie zdjęć wysłanych pocztą elektroniczną i po podaniu wszystkich czynników dotyczących zlecenia takich jak:
• wielkość czyszczonej powierzchni,
• rodzaj powierzchni,
• rodzaj zabrudzeń,

Ceny uzależnione są:
– od metrażu,
– od trudności (konieczność przesuwania mebli, utrudniony dostęp do wody itd.),
– od stopnia zabrudzenia,

Podane ceny są netto i mają charakter zmienny ponieważ uzależnione są od stopnia zabrudzenia czyszczonej powierzchni. Klient zawsze zostaje poinformowany o ostatecznej cenie przed wykonaniem usługi.

Przy większych zamówieniach istnieje możliwość negocjacji cen. Cennik nie stanowi oferty w rozumieniu prawa handlowego.

W celu umówienia spotkania z naszym pracownikiem prosimy o kontakt.

 • Dlaczego warto NAS WYBRAĆ?

  Dlatego że nie jesteśmy kolejną "firemką" na której zależy tylko szybkim wykonaniu zlecenia, a potem zero kontaktu, zero pomocy. Dla nas każdy klient i każde zlecenie jest na wagę złota.


  Po co PRAĆ DYWANY?

  Dywan przyciąga kurz, piasek, pyłki, włoski, bakterie… Im dłużej odciągamy z praniem tym więcej może być w nim bakterii, roztoczy i grzybów. Dlatego w celu utrzymania czystego i higienicznego dywanu konieczne jest jego regularne pranie.

 • Jak usunąć PLAMY?

  Plamy po kawie, herbacie, winie, sokach... Dla każdego z nas jest to problem, podpowiemy jak sobie z tym radzić. Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika.


  Program dla alergików

  Alergicy, małe dzieci dla Was też coś mamy. Posiadamy linię atestowanych produktów przeznaczonych dla osób wrażliwych na środki chemiczne oraz cierpiących z powodu alergii lub astmy. Środki te wyprodukowane są z ekstraktów nasion warzyw i owoców.